„Driftingo” varžybos, kokių Lietuva dar nematė – EEDC čempionatas „Nemuno žiede“ liepos 3 dieną

EEDC čempionatas „Nemuno žiede“ liepos 3 dieną

Jau šią savaitę, liepos 2-3 dienomis, Kauno rajone, Kačerginės miestelyje esančioje „Nemuno žiedo“ trasoje, vyks trečiasis šių metų Rytų Europos „Driftingo“ Čempionato (EEDC) etapas.

Planuojama, kad į jį susirinks stipriausi dalyviai iš kaimyninių Rytų Europos valstybių, o organizatorių parengta trasos konfigūracija bus sudėtingiausia ir greičiausia iš kol kas buvusių.
EEDC varžybos Lietuvoje vyksta pirmą kartą – praėjusiais metais startavęs čempionatas sulaukia didžiulio ne tik vietinių, bet ir aplinkinių šalių žiūrovų dėmesio. Lietuvos „driftingo“ gerbėjai taip pat ne kartą yra apsilankę EEDC renginiuose Rygoje, Baltarusijoje ar Ukrainoje. Šįkart – puiki proga viską pamatyti gyvai savo akimis Lietuvoje!
Keletas geriausių Lietuvos „drifterių“ jau išbandė EEDC trasą „Nemuno žiede“ prieš porą savaičių. Vos kelis kartus pravažiavę būsima konfigūracija, dalyviai neslėpė susižavėjimo – ji itin greita, techniška, reikalaujanti tiek gerai subalansuoto automobilio, tiek stipraus vairuotojo pasiruošimo.
„Vietos klaidoms čia nėra“. „Bus žiauriai įdomu – „užsistatant“ greitis siekia 140 km/val. ir daugiau“. „Atrodo, trasa čia įdomesnė negu Bikerniekų“. Tai – trasą išbandžiusių „drifterių“ ir šią nedidelę jų treniruotę stebėjusios saujelės žiūrovų žodžiai.
Pirmasis būsimąją konfigūraciją išbandęs Darius Balys iš „Drifter.lt“ komandos teigė, kad jo spidometro rodyklė „užsistatant“ prieš pirmąjį posūkį rodo 150 km/val. Tokio greičio reikalaujančių „driftingo“ varžybų Lietuvoje dar nėra buvę! Ir ne tik pas mus – mažai visos Europos valstybių galėtų pasigirti galimybe savo „drifteriams“ leisti pasimėgauti tokiais greičiais.

EEDC čempionatas „Nemuno žiede“ liepos 3 dieną

Pačią Kačerginę tiršti padangų dūmai užplūs jau liepos 2 dieną, nuo pat 10 valandos ryto: tuo metu prasidės trečiojo EEDC etapo dalyvių treniruotė, kuri tęsis iki pat 18 val. Vėliau, 19 valandą, bus dalyvių paradas Kauno gatvėmis – visame miesto centre būsiantys žmonės turės progą iš arčiau susipažinti su „driftui“
paruoštais automobiliais iš visos Rytų Europos, kurie po parado stovės Kauno Rotušės aikštėje.
Sekmadienį, liepos 3-iąją, nuo 9 iki 12 valandos vėl vyks treniruotė, o 13 val. prasidės kvalifikacija. Jos metu „drifteriai“ išsiaiškins, kurie verti patekti į geriausiųjų šešioliktuką, kuriame jie varžysis jau važiuodami poromis.
Pati įdomiausia bet kurių „driftingo“ varžybų dalis – poriniai „tsuiso“ važiavimai – prasidės 15 valandą, o 17 val. planuojami nugalėtojų apdovanojimai.

Renginio bilietai: www.TIKETA.lt
Daugiau informacijos: www.EEDC.lt