Renginiai: jau rytoj Vilnių sudrebins įspūdingas automobilių sporto šakų festivalis

Šį savaitgalį, gegužės 7-8 dienomis Vilniuje, „Siemens“ arenos aikštelėje vyks “D1Sport” auto sporto komandos organizuojamas automobilių festivalis, kurio metu pilotai varžysis „driftingo“, slalomo ir „Gymkhana“ varžybose.

Į vasaros sezono atidarymo proga organizuojamą renginio programą pirmą kartą Lietuvoje įtrauktos sparčiai populiarėjančios visame pasaulyje „Gymhana“ varžybos. Jos yra ypač efektingos, sudėtingos ir įsimenančios tiek žiūrovams, tiek lenktynininkams. Vairuotojas turi manevruoti per parengtą trasą, atliekant daugybę skirtingų vairavimo technikų: apsisukimus, 180 laipsnių sukinius, 360 laipsnių sukinius, tęstinius sukinius parkavimo vietos dydžio aptvare, aštuoniukės formos manevrus ir demonstruoti kitus pažangius įgūdžius.

„Renginio metu bus greitis, bus svylančių padangų kvapas, daug dūmų, bus įspūdingas šou, o po kapotais paslėptų tūkstančiai arklio galių užtikrins gerus įspūdžius ir efektingą reginį. Neleis nuobodžiauti mūsų šaunieji vedėjai Zip FM Radistai. Laukiame apie 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Esu tikras, kad tai bus pats griausmingas renginys Vilniuje šį savaitgalį“, – žada varžybų organizatorius „D1Sport“ komandos prezidentas Kastytis Alekna.
Šeštadienio vakare sportininkai formuodami margą ir triukšmingą koloną, pajudės nuo renginio vietos sostinės gatvėmis link senamiesčio ir Rotušės aikštės, leisdami pasigrožėti jų automobiliais ne tik šventės žiūrovams, bet ir visiems vilniečiams.

“D1Sport” auto sporto klubas daug dėmesio skiria saugaus ir atsakingo eismo propagavimui. Renginio teritorijoje bus demonstruojami įrenginiai, kurie leis patirti, kaip avarinėse situacijose gelbsti ir kokią svarbą turi prisegti saugos diržai. Stendas parengtas bendradarbiaujant su Susisiekimo ministerija. Taip pat pasirūpinta ir žiūrovų saugumu: trasos aptvėrimui bus panaudota apie 60 tonų betoninių blokų, kurie leis mėgautis vaizdingais važiavimais be baimės.
Tradicinėmis tampančios „drifterių“ sezono atidarymo ir uždarymo šventės ir į jas susirenkančios žmonių minios rodo augantį šios sporto šakos populiarumą. „D1Sport“ komanda šiais metais rengia šios „driftingo“ sporto šakos penkių etapų čempionatą. Komandos atstovai taip pat tikisi, kad „Gymhanos“ varžybos sulauks didelio dėmesio ir „išaugs“ į čempionatą.

Nuotraukos iš EEDC driftingo čempionato, vykusio Minske balandžio 30d.

Daugiau informacijos www.d1sport.lt