Su vėžiu kovojusio Tauro „Toyota MR2“ iš naujo pakvies į kovą už gyvenimą

Beveik prieš metus užgesus benzingalvio Tauro Žemaičio, iš visų jėgų kovojusio su agresyviu vėžiu, gyvybei, svarbiausia jo misija liko nepamiršta. Ragindamas prisidėti prie POLA organizacijos, padedančios onkologiniams ligoniams, T. Žemaitis tam pasitelkė išskirtinį „Toyota MR2“ automobilį. Būtent jį primindama pagalbos ir paramos sergantiesiems svarbą salone Vilniuje eksponuos įgaliotoji „Toyota“ atstovė „Tokvila“.

Gyvenimas apsivertė

Rudenį prieš trejus metus T. Žemaitis, tuomet vos vyresnis nei 20-ies, savo ryškiai raudonos spalvos išpuoselėtą ir itin mėgiamą trečiosios kartos „Toyota MR2“ rodsterį būtų ruošęs „žiemos miegui“. Saugomą ir tik šiltuoju metų laiku naudojamą automobilį vaikinas itin mėgo, į jo patobulinimus įdėjo daugybę širdies ir pastangų. Natūralu, gatve riedantis MR2 sulaukdavo gausybės dėmesio.

Visgi prieš trejus metus staiga sutriko T. Žemaičio sveikata – tyrimai parodė itin agresyvios formos onkologinę ligą. Vėžys plito taip sparčiai, kad vieną negandą lydėjo vis nauja, bet optimizmo vaikinas neprarado.

Užuot liūdėjęs, jis nukreipė jėgas į savo pomėgį – automobilius, – ir ryžosi papasakoti, su kokia sudėtinga pasikeitusia kasdienybe tenka susidurti susirgus onkologine liga. Padedamas bičiulių, jis savo MR2 pavertė kovos su vėžiu simboliu: dalyvavo renginiuose, pasakojo savo patirtį žiniasklaidai, dalinosi socialiniuose tinkluose ir ragino prisidėti prie paramos POLA organizacijai.

Netgi valstybinio ženklo numeris ant T. Žemaičio automobilio tapo savotišku kovos su liga simboliu. Ant ryškiaspalvio rodsterio atsirado FC4NCR: iššifravus jį išryškėja žinutė „Fight cancer“ – kova su vėžiu.

Svarbiausias POLA organizacijos projektas – POLA kortelės iniciatyvos plėtra. Ši kortelė jos turėtojams, sergantiems onkologinėmis ligomis, leidžia sumažinti finansinę naštą. Turint šią kortelę, padidėja asmens galimybės dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir pagerinti psichologinę savijautą, lankantis kultūros renginiuose. Kortelę gali gauti bet kuris asmuo, kuriam diagnozuota onkologinė liga.

Net būdamas ligos patale T. Žemaitis buvo aktyvus ir matomas. Matyt, nieko nuostabaus, kad žinia apie pralaimėtą kovą sukrėtė visus, bent šiek tiek jį pažinojusius. Labai simboliška, kad bene paskutinė jo socialiniuose tinkluose pasidalinta nuotrauka su „Toyota MR2“ yra būtent apie siekį, kad lenktynes su vėžiu laimėtų gyvenimas.

Primins misiją

Būtent šią mintį primins ir bendrovė „Tokvila“, savo salone Vilniuje, Savanorių pr. 274, nusprendusi eksponuoti išskirtinį T. Žemaičio automobilį. Pasitelkusi ryškiaspalvį modelį, „Tokvila“ simboliškai skatins palaikyti POLA organizaciją ir pratęsti T. Žemaičio vykdytą kilnią misiją.

Robertas Poškus, „Tokvilos“ marketingo vadovas, pasakoja, kad jo pažintis su T. Žemaičiu prasidėjo nuo paprasčiausios palaikymo žinutės socialiniuose tinkluose ir pokalbio, kuo įmonė gali prisidėti prie vaikino kovos su sunkia liga ir jo iniciatyvų.

„Po pirmos žinutės užsimezgė draugiškas ryšys ir tęsėsi įvairūs pokalbiai apie Tauro savijautą, automobilius, mitybą, organizaciją POLA. Vieno tokio pokalbio metu aš pasiūliau Taurui pastatyti jo automobilį „Tokvilos” salone ir taip paskatinti POLA veiklos sklaidą, prisidėti prie jų ir Tauro pastangų. Tikslios datos taip ir nespėjome suderinti, bet pažadas, kad esame pasiruošę tai padaryti, liko“, – prisimena R. Poškus ir priduria, kad dabar jis bus ištesėtas.

„Tauras – įkvepiantis stiprybės, atkaklumo ir pilietiškumo pavyzdys, visa savo esybe liudijęs gyvenimą. Degdamas idėja realizuoti savo lėšų rinkimo iniciatyvą, skirtą didinti žinomumą apie egzistuojančią pagalbą kovojantiems su vėžiu, jis buvo tikras idėjinis POLA ambasadorius – net ir gydydamasis ligoninėje mums pranešdavo, ką dar pavyko sutelkti, kokių naujų partnerysčių su automobilių mėgėjų ir profesionalų klubais užmegzti.

Tikime, kad ši įgyvendinta idėja ir ryškus Tauro automobilis dar plačiau skleis žinią apie POLA teikiamas galimybes einantiems onkologinės ligos keliu, apie mūsų organizacijos tikslą, kad nė vienas susirgęs neliktų vienišas iššūkių kupiname kelyje, laiku gautų palaikymą ir pagalbą “, – sako Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Pamatyti išskirtinį „Toyota MR2“, tapusį kovos su vėžiu simboliu, galima pamatyti „Tokvilos“ salone, adresu Savanorių pr. 274, Vilniuje. Prisidėti prie POLA veiklos galima išsiunčiant SMS žinutę trumpuoju numeriu 1670 įrašius POLA2 (auka 2 eurai) arba POLA5 (auka 5 eurai).

Daugiau informacijos:

Valda Lukoševičienė

Komunikacijos vadovė

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija | POLA

Mob.: +370 685 41074

komunikacija@pola.lt

Robertas Poškus

Marketingo vadovas

UAB „Tokvila”

Mob.: +370 618 62 669

robertas.poskus@tokvila.lt

Nuotraukos

Vytauto Pilkausko